newhawaii 12310705_10206401974306650_4880958365913576285_n 11046783_10206438202852341_6308032570585572190_n
WYPRAWA NA HAWAJE-

RAj na końcu tęczy-ALCHEMIA OBFITOŚCI

                                      Podróż i rozwój osobisty

                                               19 luty-4 marca 2018

 

Zapraszamy serdecznie na wyprawę na Hawaje w duchu ALOHA!

Biuro Podróży Vivaldi Podróże na Cztery Pory Roku oraz Dagmara Gmitrzak.

Aloha to w języku hawajskim słowo o bardzo pozytywnym znaczeniu. Aloha to nie tylko słowo, jakim witają się i żegnają Hawajczycy. Aloha oznacza miłość i współodczuwanie, to pozdrowienie z głębi serca.

Kolejna wyprawa na Hawaje- magiczny archipelag wysp, to dwa tygodnie spędzone w pięknej przyrodzie, odpoczynek, regeneracja, pobyt na wyspach Oahu i Big Island ( wulkany!), zajęcia warsztatowe
( m.inn nauka KAHI LOA- hawajskiej pracy z ciałem,  praktyka uważności mindfulness, etc), poznanie kultury Hawajów, dla chętnych masaże lomi lomi i warsztat tańca hula.

 

     Nie trudno zrozumieć, dlaczego Hawaje postrzegane są jako synonim Raju na Ziemi. Imponujące wybrzeże urozmaicone bajecznymi plażami, palmy powiewające na wietrze, rafy koralowe i dymiące wulkany oraz liczne  kolorowe tęcze – to tylko niektóre z ich uroków.

To właśnie na Hawajach powstają najpiękniejsze tęcze jakie można sobie wyobrazić, co jest jednym z  najmilszych akcentów całego pobytu na Rajskiej Wyspie.

Przyjazna natura mieszkańców Hawajów, ich gościnność i  pogodne podejście do życia udziela się od razu przyjezdnym i powoduje, że czujemy się zrelaksowani, spokojni  i zapominamy o wszystkich problemach. Połączenie przyjaznych ludzi, natury i pięknych widoków to najlepsza kombinacja na idealne wakacje.

Wyprawa na Hawaje- Raj na końcu tęczy- zachwyć się światem, naładuj baterie na kolejny rok 2018!

12346549_10206401969786537_8087305224555695497_n  12347874_10206401968346501_5720303781877231727_n777  12347910_10206401970546556_6110618285758822597_n55

Program wyprawy:

 

Dzień 1Kwiaty Lei –  lądujemy na wyspie OAHU

Tę niezwykłą podróż rozpoczniemy od przybycia na wyspę Oahu, gdzie w duchu, szacunku, miłości i przyjaźni zostaniemy  przyjęci wieńcem lei-  symbolem Honolulu, który podobnie jak taniec hula-stanowi element miejscowej tradycji. Pierwotnie lei miały charakter sakralny, były ofiarowywane bogom podczas religijnych obrzędów, obejmujących tańce i pieśni. Poczujmy się zatem jak bogowie…

 

Dzień 2 –  Sunset on the beach

Od rana będziemy rozkoszować się plażą Waikiki Beach,  znaną z widoków na wulkan Diamond Head.

Ciepły klimat, łagodne chmury i spienione lazurowe fale idealnie nadają się do surfowania. Będziemy mogli być tu  świadkami wielu imprez kulturalno – rozrywkowych, takich jak: zawody surfingowe, plenerowe występy tancerzy hula czy wyścigi kajaków.


Dzień 3 – Dookoła Wyspy Oahu

Podczas tej wycieczki zobaczymy najpiękniejsze miejsca wyspy Oahu. Tę niezwykłą podróż rozpoczniemy od wjazdu do wnętrza krateru Diamond Head, który kształtem przypomina grzbiet tuńczyka.  Kolejnymi przystankami będą punkty widokowe: Zatoka Hanauma, Gejzer Halona oraz Makapu’u. Każde z nich jednakowo zachwycające. Około południa czas na plażowanie w Waimanalo Beach Park , a dla chętnych również lokalny hawajski lunch pod gołym niebem. Następnie udamy się do Doliny Świątyń, gdzie znajduje się buddyjska świątynia Byodo – In, która kształtem symbolizuje mitycznego Feniksa,  odradzającego się z popiołów. To właśnie tu, przy szumie wodospadu i w otoczeniu kwiatów, zieleni i ptaków można doświadczyć, niesamowitego uczucia bycia gdzieś daleko, poza zgiełkiem zabieganego, rozgorączkowanego  świata.

Kusząca woń ananasów zaprowadzi nas na plantację tych owoców. Nie zapominajmy, ze jedna trzecia wszystkich ananasów pochodzi z Hawajów. To właśnie tu osiągnięto mistrzostwo w uprawie tego owocu.

Ostatnim punktem naszej magicznej podróży, będzie przejazd wzdłuż północnego wybrzeża oraz przystanek na zdjęcia na słynnej plaży Sunset.


Dzień 4   „ Wycieczka do wnętrza wyspy”

Tego dnia udamy się na poszukiwania Ducha Hawajów i końca Tęczy
Będziemy przedzierać się tajemniczymi ścieżkami przez dżunglę, często nazywaną  Doliną Tęczy.  Jest  ona kolejnym unikalnym miejscem na świecie, bowiem nie spotkamy w niej  żadnych gadów, węży, czy innych niebezpiecznych zwierząt, polujących na Nas 😉 natomiast przy odrobinie szczęścia, wśród gąszczy pnączy i zieleni zobaczymy dzikie konie. Następnie przedzierając się  przez dżunglę, wśród spektakularnych tęcz i idealnie zielonej roślinności, dotrzemy  do wodospadu Manoa. Popołudniu kąpiel w oceanie i odpoczynek.

Dzień 5  Złota plaża

W tym dniu proponujemy odpoczynek na plaży. Waikiki to najpopularniejsza, obok brazylijskiej Copacabany plaża świata. Dla chętnych za 15$ w kiosku przy plaży będzie można nabyć i  własnoręcznie otworzyć perłopława, a znalezioną w środku perłę zachować na pamiątkę.


Dzień 6 Centrum Kultury Polinezji

Kolejny dzień naszej podróży  spędzimy na plaży,  a w godzinach popołudniowych   zainteresowanym proponujemy zobaczenie  Polinezyjskiego Centrum Kultury Laie, w którym to oprócz kultury Hawajów poznamy obyczaje mieszkańców Samoa, Nowej Zelandii, Tahiti, Fidżi, Tonga oraz Markizów. Warto wspomnieć, że Centrum Kultury Polinezyjskiej  nie jest zwykłym skansenem, a doskonale  zrekonstruowanymi prawdziwymi wioskami, w których mieszkają ludzie z opisywanych społeczności. Wieczorem zapraszamy na ucztę hawajską Luan oraz na rewię inspirowaną kulturą i mitologią Hawajów.
Jest to wycieczka fakultatywna.


Dzień 7  Diamond Head i Dolina Manoa

Ten dzień rozpoczniemy od wejścia do krateru Diamond Head. Charakterystyczny wygląd krateru oraz bliskość kurortów turystycznych sprawiają, że jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Honolulu. Widoczny jest z wielu zakątków w mieście i okolicy , a na jego szczyt wiedzie ponad kilometrowej długości malownicza trasa turystyczna.

 

Dzień 8 -11  Wyprawa i pobyt na wyspie  Hawai’i-  BIG ISLAND

W tym dniu  lecimy na wyspę Hawai’i (zwaną Wielką Wyspą), która jest największą w archipelagu i oferuje olbrzymią różnorodność krajobrazów i przyrody z majestatycznie górującymi nad wszystkim wulkanami z płynącą lawą. W dodatku brzeg Wielkiej Wyspy stale się powiększa, a wszystko za sprawą Pele – hawajskiej bogini wulkanów, która według legend mieszka w jednym z pięciu wulkanów tworzących wyspę. Po niespełna godzinnym locie przybędziemy do Hilo – miasta będącego stolicą wyspy. W dalszą drogę wyruszymy wynajętym vanem. W drodze do bogini Pele będziemy mijać plantacje bananów, kawy i orzeszków, przejeżdżając cudną aleją drzew bananowych w Parku Królowej Liliuokalani. Hilo z uwagi na dużą obecność tropikalnych roślin nazywane jest „Orchideową Stolicą Świata”. Odwiedzimy więc znajdującą się w okolicy plantację tych eleganckich kwiatów w “Akatsuka Orchid Gardens”, jak również największą przetwórnię na świecie orzechów makadamia “Mauna Loa Macadamia Nut Factory”. Na przydrożnym straganie skosztujemy passion friuts, starfruit oraz guawy.

Następnie kierując się na północ od stolicy wyspy dotrzemy do Akaka Falls State Park, gdzie mamy w planach zobaczyć dwa wodospady skryte w sercu lasu tropikalnego. Ostatnim etapem tej podróży będzie zwiedzanie  Hawai Volcanoes Park i ekscytujący  spacer po zastygłej lawie.

Podczas pobytu na Big Island odbędą się zajęcia prowadzone przez Dagmarę Gmitrzak– codzienne medytacje, nauka hawajskiego masażu Kahi Loa, praktyki hawajskiej manifestacji marzeń.

Dzień 12

Powrót na wyspę Oahu. Doświadczyliśmy części tego, co można tutaj przeżyć, pozostają jeszcze do zwiedzenia następne, równie piękne Hawajskie wyspy – Maui, Kauai, Molokai, Lanai…ale to juz następnym razem….Dziś okazja, aby podziwiać na plaży Waikiki zachód słońca.

Dzień 13

Po śniadaniu ostatnie zakupy hawajskich pamiątek, ostania kąpiel w oceanie na Waikiki.
Czas wracać na nasz  kawałek tęczy…Ze słońcem w sercu i dawką pozytywnej energii wracamy do kraju.

Dzień 14
Zakończenie wyprawy :)

11207306_10206246694984764_2301115948240254951_n

Cena: 5900 zł + 2090 $ dla grupy min. 5 osób

Cena: 5900 zł + 1530 $ dla grupy min. 10 osób

Po podpisaniu umowy i przesłaniu jej na adres biura prosimy o
wpłatę zaliczki w kwocie 3000 zł płatna do końca XII na konto
ALIOR Bank nr. 19 2490 0005 0000 4530 7755 9291

Dopłata do całości na miesiąc przed wyjazdem.

Świadczenia :

  • przelot z Warszawa – Honolulu – Warszawa, przez San Francisco
  • Przelot pomiędzy wyspami: Oahu – Big Islands – Oahu
  • 8 nocy w hotelu 3*  w pobliżu plaży (pokoje 2-osobowe) Wyspa Oahu, stolica Honolulu
  • 4 noce na Wyspie Big Islands pokoje 2 os z łazienkami
  • śniadania
  • transfery z/na lotnisko
  • Hawajskie powitanie girlanda kwiatów LEI
  • opieka polsko-języcznego przewodnika na Hawajach
  • Zajęcia warsztatowe ( Kahi Loa, techniki oddechowe, medytacje..)

*WYCIECZKI wliczone w cenę imprezy:

– całodzienna wycieczka wokół wyspy Oahu
–  wycieczka Diamond Head i Wodospadu Manoa

 

Nie wliczone w cenę:

 obiado-kolacje: około 25-40 USD / dzień / osoba

–  zwyczajowe napiwki: 3USD od osoby za dzień  pracy kierowcy oraz przewodnika 

–  wycieczka do Centrum Kultury Polinezji 130 USD /os.

–  wstęp do Parku Wulkanów
–  dla chętnych masaże lomi lomi, warsztat tańca hula
Ważne- aktualna wiza do USA

UWAGA ******
Istnieje również opcja wyprawy 11 dniowej-
10 nocy na Hawajach-wyspa OAHU.

Cena: 1000 $ plus 6850 PLN, grupa min. 5-6 osób

Zapraszamy osoby kochające podróżowanie, przyrodę i rozwój osobisty

” Moje osobiste wrażenia i odczucia związane z Hawajami-
Dagmara Gmitrzak

Już w dzieciństwie wiedziałam, że chcę pojechać do Honolulu. Oczywiście nie wiedziałam wówczas dlaczego…

Zawsze marzyłam o wyprawie na Hawaje.

Jako dorosła osoba, przeczuwałam, że to może być jedno z „tych miejsc na Ziemi”,
w których mogłabym żyć, osiąść na dłużej.

Miejsce ukochane.

Istotnie na Hawajach poczułam się jak w domu.

To miejsce karmiło moje serce i duszę.

Świadomość przebywania na środku Oceanu Spokojnego pozwoliła mi spojrzeć na życie z większego dystansu i w pełni celebrować chwilę obecną.

Pamiętam przypływ kreatywnej weny, kiedy siedziałam na plaży Waikiki na Oahu, pamiętam piękne zachody słońca nad oceanem, bajkowe rozgwieżdżone niebo w ciepłą noc, otulający i ciepły ocean, moc i majestat wulkanu Mauna Kea, niezwykłe uczucie stąpania po zastygłej lawie w Parku Wulkanicznym na Big Island, oczyszczający żywioł wodospadów: Manoa, Akaka i Rainbow Falls, zachwyt kiedy oglądałam kolekcję orchidei, zadowolenie kiedy kosztowałam soczystego ananasa i orzeszków macadamia, radość i wewnętrzne poruszenie podczas występu tancerzy w Polinesian Cultural Center i wdzięczność, że tu jestem.

Pamiętam, jak wysyłałam w myślach ciepłe, energetyczne pozdrowienia dla wielu bliskich mi osób.

Pamiętam, tę wszechogarniającą soczystą zieleń i przepiękne tęcze, które pojawiają się niespodziewanie i znikają.

Wyspy Hawajskie to niezwykłe miejsca na Ziemi, a dokładnie po środku Oceanu Spokojnego.

Warto tu przyjechać, aby nie tylko podziwiać cuda natury, ale również spotkać się z samym sobą, naładować wewnętrzne baterie, pozwolić sobie na dogłębny relaks, przypomnieć o swoich marzeniach z dzieciństwa i zacząć je realizować”. 


Organizator:

Organizatororem wyprawy jest licencjonowane Biuro Podróży z polisą OC na cały Świat:
Biuro Podróży Vivaldi- Podróże na Cztery Pory Roku,
we współpracy z Dagmarą Gmitrzak

Strona Biura
tel kontaktowy : 515 199 194


Rezerwacje miejsca:
dagmara.gmitrzak@wp.pl


Informacje techniczne, organizacyjne:
biuro@vivaldi.org.pl

Zaproszenie na HAWAJE z wysypy OAHU

https://www.youtube.com/watch?v=IxHWz4nwJVk

Jak manifestować marzenia?-mój krótki filmik nagrywany na Hawajach

https://www.youtube.com/watch?v=ovMOwV44QUw

Muzyka i zdjęcia z Manoa Valley:
https://www.youtube.com/watch?v=UzmGcCfIri4

 

                         MAHALO! ALOHA! Do zobaczenia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archiwum

                    WYPRAWA NA MALTĘ i GOZO
                               16-23 oraz 23-30.X.2016

               i WARSZTAT: PRZEBUDZENIE BOGINI

Proponujemy dwa terminy wyprawy:
16-23.X.2016 oraz 23-30.X.2016,
w Polsce jest już jesień, a na Malcie i Gozo nadal lato i słońce.

Zapraszamy na wyprawę do archipelagu trzech wysp: Malta, Gozo, Comino oraz na warsztaty dla kobiet, który poprowadzi Dagmara Gmitrzak- trenerka rozwoju osobistego, terapeutka holistyczna, socjolog, autorka książek.

Wyobraź sobie wyspy na morzu Śródziemnym między Europą a Afryką: Malta, Gozo i Comino. Datowane na ok. 4000 p.n.e.
Wyspy, które pamiętają czasy, kiedy panował kult Wielkiej Bogini- bogini płodności. Niezwykłe świątynie z megalitów, budowane na kształt kobiecego ciała; starsze od piramid w Egipcie oraz megalitów Stonhenge.

To idealne miejsca, aby się zrelaksować, poznać niezwykłe świątynie i celebrować swoją kobiecość w promieniach słońca.

Wynajęta dla nas willa znajduje się w miejscowości Xaghra, na uroczej wyspie Gozo.
Przyroda jest tu dzika i majestatyczna.

Podczas tygodniowego pobytu na Gozo, będziesz miała czas na relaks i rozwój osobisty. Zasiądziemy w kręgu przy słynnej jaskini Calipso.

Podczas warsztatów „Przebudzenie Bogini”, będziemy eksplorować wewnętrzne archetypy boginiczne czyli różne odcienie kobiecości ( np. Afrodyty, Artemidy, Hery, Ateny, Persefony).
Poznamy, z którymi z nich jesteśmy zaprzyjaźnione, które są uśpione, a które z nich chcą się teraz przejawić w naszym życiu.
Doświadczymy Rytuału Bogini nad morzem, który będzie pięknym uwieńczeniem pobytu na tym niezwykłym archipelagu wysp.
Będziemy pracować wielowymiarowo: ciało, umysł, serce- taniec, twórcze wizualizacje, masaż, techniki oddechowe, koherencja serca, praca z polem elektromagnetycznym serca, technika manifestacji marzeń.

Relaks, przygoda, czystość powietrza, zachwycające widoki, ciepłe morze, kobiece świątynie, rozwój, inspirujące towarzystwo kobiet i wiele innych niespodzianek-
czekają na Ciebie na Gozo.

Informacje:
Koszty tygodniowego pobytu:
400 euro/os + 500 pln – miejsce w pokoju dwuosobowym
540 euro/os +500 pln- pokoju jednoosobowym.
Dojazd na Maltę:
Dojazd we własnym zakresie ( warto skorzystać z tanich linii: Wizzair i Ryanair ,wyloty są z kilku miast w Polsce.
(możemy pomóc w zakupie biletów).

W cenie:
Zakwaterowanie w willi z basenem w pokoju dwuosobowym lub jednosobowym.

Wegetariańskie śniadania z lokalnych organicznych produktów, owoce, kawa, herbata, woda.

Zajęcia warsztatowe z Dagmarą Gmitrzak.

Podczas pobytu proponujemy równiez w cenie dwie ciekawe wycieczki:
1. Wyprawa na pobliską wysepkę Comino, idealne miejsce do pływania i nurkowania,
2. Wyprawę do Azure Window, zwaną lazurowe okno, przez które przepływa morze. To symbol i jedna z największych atrakcji Gozo oraz wyjazd na Ramla Bay- największa, dziewicza plaża na Gozo)
Na obie wycieczki jedziemy wynajętymi samochodami i motorówkami.

Dodatkowo płatne atrakcje dla chętnych:
1.Jednodniowa wycieczka na Maltę, wyjazd promem na Maltę (koszty to tylko cena lokalnych przejazdów komunikacją miejską oraz bilet do zespołu świątyń, odwiedzimy również piękne miasta: Valetta i Mdina.( około 20 Euro)
2. Wyprawa do winnicy znanej z produkcji znakomitych win i likierów, połączona z degustacją napojów oraz tradycyjnych przekąsek, nie lada gratka dla koneserów lokalnych produktów (koszty zależą od wielkość grupy).

Z lotniska można łatwo przemieścić się na Gozo transportem publicznym. Istnieje możliwość zamówienia bezpośredniego transferu z lotniska na prom i z promu do willi. Koszty wynoszą od 25 do 35 euro/os w zależność od ilości zainteresowanych.

Rezerwacja miejsca:
Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie e-mailowe lub telefoniczne oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki w kwocie 500 zł do końca maja. Pozostałą kwotę należy uregulować przy zameldowaniu się na Gozo.

Konto na które należy wpłacić pieniądze zostanie podane po zgłoszeniu uczestnictwa.

Zgłoszenia i informacje:
Tel: 48 784-860-171
anitajaro@wp.pl,
dagmara.gmitrzak@wp.pl
www.rozwojosobisty.waw.pl

Liczba miejsc jest ograniczona, ze względu za ilość pokojów w willi.
O dokonaniu rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń uczestniczek oraz przesłanie zaliczki.

Zapraszamy!
Dagmara i Anita