“PRZEBUDZENIE KOBIECOŚCI”
KOBIECA WYPRAWA NA  BALI-

bali-island-sunset_286014-8630 listopada -12 grudnia 2023

 

 

Zapraszamy w niezwykłą podróż na jedną z siedemnastu tysięcy wysp Indonezji.

BALI– wyspę świątyń, pięknej sztuki i urozmaiconej przyrody.

To już CZWARTA edycja wyprawy organizowanej przez biuro podróży- Vivaldi Podróże na Cztery Pory Roku we współpracy z Dagmarą Gmitrzak.

Nasza propozycja- to daleka podróż na BALI połączona z zajęciami warsztatowymi prowadzonymi przez Dagmarę Gmitrzak w ramach projektu: PODRÓŻE i ROZWÓJ.


Zapraszamy KOBIETY
, bowiem tematem przewodnim tej edycji będzie:


Przebudzenie kobiecości, ścieżka Bogini i Miłość do siebie

 

nice-aroma-therapy-conceptwoman-holding-flover-hand_175356-9429

 

Podróż do tak dalekiego zakątka świata jak BALI to okazja, aby spojrzeć na swoje życie z dużej perspektywy, nabrać zdrowego dystansu, naładować wewnętrzne baterie oraz zainspirować się.

Tym razem odwiedzimy również balijską uzdrowicielkę!


Uczestniczki będą miały okazję do przebudzenia swojej kobiecości i jej wielu barwnych aspektów.

W procesie tym pomogą ceremonie kobiece i kręgi oraz niezwykła kobieca energia wyspy, jej piękna przyroda oraz medytacje, podróże w głąb siebie….

Każda podróż ma moc uzdrawiania, transformowania i inicjowania w nas wewnętrznych zmian.

Jeśli jesteś gotowa, aby lepiej poznać siebie jako kobietę i zainicjować zmiany, których pragnie Twoje Serce- zapraszamy na tę kolejna edycję niezwykłej podróży.       

Podczas wyprawy- poznamy kulturę Bali, a w między czasie będą się również odbywać kręgi kobiece i piękne Ceremonie. Doświadczymy praktyk relaksacyjnych,medytacji, pracy z czakrami i energią, praktyk otwierających Serce, przekazów energetycznych, etc.  

 

20597451_10211410881046188_1232795526720093790_n

 

Zapraszamy do  podróży na magiczną wyspę Bali, która urzeka i czaruje każdego kto tam przyjeżdża.

Wyspę Bali określa się mianem „Wyspy Szczęśliwych”, a miejsce to uznaje się za raj na ziemi. Obmywana ciepłymi falami Oceanu Indyjskiego, zamieszkała jest przez przyjaznych ludzi i stwarza doskonałe warunki do oderwania się od codzienności i zatrzymania w zachwycie nad tu i teraz.

W cudownych krajobrazach wyspy, pełnych zmysłowych woni urzekających kwiatów, w przejrzystych wodach oceanu, wśród rytualnych balijskich tańców i śpiewów każdy znajdzie skrawek raju dla siebie.

Czekają na nas piaszczyste plaże, niezwykłe tarasowe pola ryżowe, soczyście zielone lasy tropikalne i zawsze uśmiechnięci, cudowni Balijczycy.                          

 DSC_0197

 

OPIS WYPRAWY:

1 Dzień /2 Dzień – 4 Dzień

Salamant Katang! (dzień dobry). Spotkanie na lotnisku, przelot z przesiadkami do Denpasar . Po drodze przekraczamy równik. Po wylądowaniu w Denpasar można się zastanawiać, czy samolot nie wylądował w jakiejś egzotycznej świątyni… Jednakże zamiast kapłanów po lotnisku spacerują celnicy. Po odprawie granicznej i spotkaniu  z Balijskim przewodnikiem udajemy się do naszego pierwszego hotelu na Bali w Sanur , położonego przy plaży , Zakwaterowanie w hotelu Puri Santrian do dyspozycji baseny i dla każdej osoby mamy zarezerwowany balijski masaż , który pozwoli nam się zrelaksować po trudach podróży, zostaniemy tu na pierwsze dwa dni, aby zaaklimatyzować się z miejscem i nabrać sił do eksploracji wyspy.

           total-relaxation-beautiful-young-wwoman-get-balinese-thai-massage_247622-14184beautiful-pink-plumeria-flowers-background_49758-702

 

4 Dzień  – 6 Dzień

Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Ubud. To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali, wśród pól ryżowych  w drodze zatrzymamy się w pracowniach artystycznych Batiku , rzeźby i malarstwa. Przejazd połączony ze zwiedzaniem: wodospadu Tegenungan w którym można się wykąpać, świątyni Tirta Sudamala, gdzie można przejść pierwszą balijską ceremonię oczyszczania oraz grobowce Królów Gunung Kawi.

Po południu zakwaterowanie w hotelu Honai Resort. Nasz hotel położony jest w pięknym egzotycznym ogrodzie Czas relaksu i odpoczynku  uprzyjemni basen, polecamy też masaż w hotelowym  SPA. Znajdziemy tu muzea i galerie sztuki balijskiej, tej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Zwiedzimy prywatne, małe pracownie i poznamy miejscowych artystów. Zajrzymy  również do szkoły Tańca gdzie będziemy mogli nauczyć się prostej choreografii i posłuchać o tajemnicach Balijskiego Tańca. Udamy się  także do Małpiego Lasu ze świątynią Małp , zobaczymy tarasy ryżowe wpisane na listę UNESCO  oraz zjemy lunch w klimatycznej restauracji wegańskiej na polach ryżowych.

 

tirta-empul-607456_960_720

 

W poszukiwaniu Ducha Bali, odkryjemy zniewalającą magię wyspy. Odwiedzimy  między innymi najbardziej uduchowioną świątynie świętych źródeł Tirta Empul, – gdzie będziemy mogli wziąć udział w ceremonii oczyszczania się w świętych źródłach tym razem w najważniejszej świątyni puryfikacyjnej na wyspie,  zwanej też świątynią Świętych Źródeł. Drugi nocleg w hotelu Honai Resort w Ubud.

 

83147962_10218183166869101_3156656273701732352_o

 

Kolejnego dnia Przedpołudnie wolne a po południu wyjazd do t.zw. świątyni „zachodzącego słońca” czyli Tanah Lot. Na koniec dnia obejrzycie kultowe balijskie przedstawienie teatralne Kecak Dance. Powrót  na ostatni nocleg w wybranym hotelu Honai Resort w Ubud.

 

7 Dzień

Czas opuścić artystyczny Ubud i wyruszyć na .W drodze na północ  wyspy zatrzymujemy się przy świętych wodospadach Git Git oraz zobaczymy ikonę wyspy, świątynię na jeziorze Beratan a następnie docieramy na północ Bali,  gdzie rozciąga się 8-kilometrowy odcinek plaży pokrytej czarnym piaskiem – Lovina. To kurort, gdzie  życie toczy się w wyraźnie wolniejszym tempie, niż w innych nadmorskich kurortach na wyspie. Można tu nurkować albo oglądać delfiny. Zakwaterowanie w hotelu The Lovina nad brzegiem morza balijskiego.

 waterfall-exotic-tourism-rest-equator-bali-indonesia_443598-264    

 

8 Dzień

Drugi dzień w Lovina zaczniecie od wizyty w niewielkiej świątyni buddyjskiej Budha Kalibukbuk oraz w ciekawym centrum buddyjskim Brahmawihara Arama z ośrodkiem medytacyjnym, niedaleko miasta Lovina. Wczesnym popołudniem przejazd do Singaraja gdzie spotkacie się z lokalną Szamanką/Braminką na wspólnej ceremonii w świątyni hinduistycznej.

Przed dalszą drogą późny lunch/kolacja w balijskim domu Przewodnika. Unikalna możliwość doświadczenia autentycznego życia mieszkańców wyspy. Przyjazd do Candidasa wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu Sagara.

 

      traditional-balinese-boat-jukung-jimbaran-beach-sunset-bali-indonesia-photo-from-drone_247622-14199jamu-traditional-medicine-herbal-drink-indonesia-most-prevalent-java-made-from-natural-materials-such-as-parts-plants-such-as-roots-bark-flowers-seeds-leaves-fruits_247622-27437

9 Dzień

Pierwszy dzień z trzydniowego odpoczynku w nadmorskiej Candidasa. Zakwaterowanie w hotelu Sagara. Czas wolny na plażowanie , relaks , masaże …czyli Dolce Vita w azjatyckim wydaniu .

 balinese-woman-makes-offering-gods_247622-26468

10 Dzień

Wyprawa  do „Matki Świątyń”  – Pura Besakih. Pod  masywem potężnego, wciąż czynnego wulkanu Gunung Agung (Wielka Góra) – wznoszącego się na wysokość 3142 m n.p.m.,W drodze zatrzymamy się w świątyni  Pura Goa Lawah słynącej z mieszkających w niej tysięcy nietoperzy. Świątynia robi wrażenie upiornej i mrocznej; wybudowana w jaskini przyciąga wiernych z całej wyspy. „Matki Świątyń”   leży wysoko na stromych zboczach wulkanu  Pura Besakih,. To największe i najważniejsze miejsce kultu na wyspie.  Składa się na nią rozległy kompleks wielu świątyń, w tym sanktuariów rodowych wszystkich tutejszych wyznawców hinduizmu. Powstała w VIII w. n.e. jako górska świątynia tarasowa.  W ciągu następnych stuleci była stopniowo rozbudowywana, aż osiągnęła obecny kształt, na który składa się 30 publicznych świątyń z setkami sanktuariów.

 

girls-national-clothes-conduct-ritual-ceremony-bali-indonesia_564806-1544 DSC_0298

11 Dzień

Czas wolny na relaks – możliwość zorganizowania wyjazdu na słynną białą plażę  lub do pałaców Ujung i Tirtagangga. Władcy wyspy lubili wypoczywać w swoich wodnych rezydencjach, a także przyjmować w nich ważnych gości z okolicznych państw. Pałac w Ujung został wybudowany w 1919 r. za panowania króla z późnej dynastii Karangasem, I Gusti Bagus Jelantika. Kompleks wzniesiony jest w stylu balijskim i europejskim. Nocleg w hotelu Sagara w Candidasa.

 fruit-plate-with-fresh-bali-fruits-papaya-orange-melon-star-fruit-wooden-vintage-table-tropical-garden-frangipani-flowers_656565-1991

12 Dzień

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu transfer na lotnisko w Denpasar. Jeżeli czas odlotu na to pozwoli, po drodze wizyta w świątyni Nietoperzy oraz w tradycyjnej wiosce rdzennych Balijczyków niedaleko Candidasa.

Koniec Programu.

12 Dzień/13 Dzień

Wylot do Polski pożegnanie z Magiczną wyspą / przylot do kraju.

 

         DSC_0088 indonesia-rice-fields-island-bali-after-rain-mountains-fog-background-aerial-view_356860-203

 

 

CENA :  6 800 zł  + 390 USD

 

 

Cena obejmuje:

 • Transport na Bali wg programu ( prywatny van klimatyzacja, woda )

 • Transfery z i na lotnisko

 • 10 Noclegów w hotelach 3/4 * pokoje 2 osobowe z łazienkami i klimatyzacją

 • Wszystkie hotele z basenami blisko plaży (z wyjątkiem noclegu w Ubudzie – interior )

 • Codzienne śniadania

 • Warsztat z Dagmarą Gmitrzak i Ceremonie, rytuały kobiece

 • Bilety wstępów do obiektów wg. programu

 • Masaż balijski po przylocie dla każdego uczestnika.

 • Spotkanie z Szamanką Balijską i rytuał.

 • Kolacja Balijska u rodziny przewodnika.

 • Wsparcie, przewodnictwo i opieka miejscowego przewodnika w
  j. angielskim

 • Rezydent w j. polskim – opieka w sytuacjach kryzysowych pod telefonem 24/h

 • Ubezpieczenie KL I NWW oraz bagaż ( UNIQA )

 • Opłata na Fundusz Gwarancyjny + Fundusz Pomocowy

 

Cena nie obejmuje:

Biletu lotniczego ! Pomagamy w zakupie biletów na wspólny lot.

Pozostałych posiłków (poza śniadaniami) –  wyspy oferują bogaty wybór restauracji i barów, gdzie smakowity obiad serwowany jest w przedziale 6 USD – 20 USD.

Dodatkowych aktywności takich jak inne wycieczki fakultatywne zaproponowane w programie, dostępne na wyspie  ujęte w programie, a nie w świadczeniach. Np. pływanie z delfinami i  Kecak Dance. Wejście na wschód słońca na Wulkan, Rafting,   inne.

 

Płatności :

Przy zapisie wpłata zaliczki  3 000 zł

Na miesiąc przed imprezą dopłata  do reszty ceny

Płatność  USD  płatna  na miejscu przewodnikowi grupy.

 

Dagmara Gmitrzak

17862335_10210343999254810_7920226590461072441_n

Terapeutka holistyczna, trenerka rozwoju osobistego, socjolożka, muzykoterapeutka, przewodniczka kobiecości, nauczycielka technik relaksacji i medytacji, autorka 8 książek rozwojowych.

Ma 22 lata doświadczenia w pracy rozwojowej z kobietami.
Ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, ze specjalizacją: Pomoc społeczno-terapeutyczna, Dwuletnie Dziennikarstwo na UW, trzyletnie szkolenie z Muzykoterapii i Psychodramy, kurs trenerski Praktyki Uważności Mindfulness, i wiele innych.

Od 2001 prowadzi autorskie warsztaty rozwoju osobistego, sesje indywidualne w Polsce i na świecie ( UK, Bali, Chorwacja, Portugalia, Francja, Włochy, Malta i Gozo, Słowenia, Serbia….)

Pracuje w nurcie psychologii transpersonalnej, która postrzega człowieka jako istotę cielesną, umysłową, emocjonalną, energetyczną i duchową. Interesuje się kulturami świata i rdzennymi rytuałami.
Od 21 lat prowadzi warsztaty dla kobiet i kręgi kobiece.  Uczestniczyła w wielu kręgach uzdrawiającej mocy i pobierała nauki o rdzennych rytuałach z tradycji Indian Ameryki Północnej i Południowej. Ma dwa indiańskie imiona: Moon Song oraz Rainbow Thunder Woman.

Podąża Ścieżką Bogini- Świętej Kobiecości, ścieżką Kapłanki, tantryczną i rdzenną. Inspiruje kobiety do przebudzenia pełni swojej kobiecej esencji.

Jest Solar, Rose Priestess, Lemurian Priestess oraz Womb Keeper.

Autorka ośmiu książek, m.in: „Jak pokochać siebie”, „Trening Jaguara”, „Obudź swoją kreatywność”, „Inteligencja serca”. Pisze artykuły do magazynu psychologicznego SENS.
Współorganizuje wyprawy do pięknych miejsc mocy, (Bali, Hawaje, Malta i Gozo, Egipt).
www.rozwojosobisty.waw.pl

 

 

INFORMACJE – REZERWACJE

 

Rezerwacja miejsca mailem: dagmara.gmitrzak@wp.pl

tel 503 814 419

Organizator to licencjonowane Biuro Podróży z polisą OC na cały Świat:

Biuro podróży Vivaldi Podróże na Cztery Pory Roku,

tel kontaktowy: Dariusz Byszko, 515 199 194, biuro@vivaldi.org.pl

we współpracy z Dagmarą Gmitrzak- terapeutką od 21 lat, socjolożką, autorką książek, badaczką tradycji Bogini, podróżniczką.
www.rozwojosobisty.waw.pl

 

UWAGA WAŻNE:

Zasady wjazdu do Indonezji, na Bali:

INFO TU

 

Rozmowa o Bali z Dagmarą Gmitrzak w programie „Pokaż nam świat” TVN24, kliknij tu: WYWIAD TVN 24 POKAŻ NAM ŚWIAT

DSC_0019 (2) DSC_0351

DSC_0375 DSC_0265

Wywiad z Dagmarą Gmitrzak na temat Bali:

http://nakawie.pl/wywiad/zyc-tak-aby-kazdy-dzien-byl-swietem-mozliwe-czy-utopijne/

 

Opinie niektórych uczestników wcześniejszych wypraw:

” Z całego serca chciałabym polecić warsztaty wyjazdowe na Bali. Był to dla mnie magiczny czas. Choć tak naprawdę zdałam sobie z tego sprawę,jak wróciłam do domu. Piękne miejsce, spotkanie ciekawych ludzi, świetnie prowadzone przez Dagmarę warsztaty. Katarzyna Wolf. “

***

“Wyprawa na Bali to nie tylko przygoda i zwiedzanie nowych terenów. Bali to “Dream island” w każdym tego słowa znaczeniu. Dzięki zajęciom duchowym z Dagmarą to również podróż w głąb siebie i zjawiskowa przemiana jaka następuje później. Pozdrawiam,  Żaneta.”

***

 “Bali to fascynująca wyspa o zróżnicowanej przyrodzie, niezwykłej duchowości i pozytywnej energii. Pomysł połączenia poznawania wyspy, jej zwyczajów, ludzi, smaków, zapachów z warsztatami rozwoju osobistego jest kapitalny. Dagmara doskonale wykorzystała cudowne otoczenie przyrody, wyjątkową energię miejsc do głębokiej pracy nad sobą. Program wyprawy pozwolił na poznanie najciekawszych zakątków przyrody, życia codziennego Balijczyków, duchowości hinduizmu balijskiego i wierzeń animistycznych. To był magiczny czas… rozwoju, odpoczynku, doświadczania, odkrywania…Łukasz.”

 Zapraszamy <3