INSPIRUJĄCE PODRÓŻE
WYSPA BALI oraz
ZANZIBAR-

1. INDONEZJA: Bali
XI.2019

Zapraszamy w niezwykłą podróż na jedną z siedemnastu tysięcy wysp Indonezji.
Bali- wyspę świątyń, pięknej sztuki i urozmaiconej przyrody.

To już CZWARTA edycja wyprawy organizowanej przez biuro podróży- Vivaldi Podróże na Cztery Pory Roku we współpracy z Dagmarą Gmitrzak.

Polecamy wyprawę eksplorującą nie tylko indonezyjskie wyspy ale i siebie!

Nasza propozycja- to daleka podróż na BALI połączona z zajęciami warsztatowymi prowadzonymi przez Dagmarę Gmitrzak w ramach projektu: PODRÓŻE i ROZWÓJ.

Podróż do tak dalekiego zakątka świata jak Indonezja, to okazja by spojrzeć na swoje życie z dużej perspektywy, nabrać zdrowego dystansu, naładować wewnętrzne baterię oraz zainspirować się.

Tym razem odwiedzimy podczas wyprawy balijską uzdrowicielkę!

ZAPRASZAMY do zapisów JUŻ TERAZ!

Program:

Biorąc pod uwagę, że samo miejsce oferuje przybyłym tak wiele atrakcji, stworzyliśmy nasz program tak, aby móc zaspokoić różne potrzeby: przygody i eksploracji nowych miejsc, kontaktu z żywiołami (wulkany, ocean, lasy tropikalne), doświadczania kultury i sztuki, odpoczynku nad ciepłym oceanem oraz rozwoju osobistego.

1 Dzień /2 Dzień

Salamant Datang! (Witaj). Spotkanie na lotnisku, przelot do jednego z portów Azjatyckich  przesiadka na samolot do Denpasar. Możliwość jeszcze jednej  przesiadki !

W trakcie przelotu do celu naszej podróży,

po drodze przekraczamy równik . Po wylądowaniu w Denpasar można się zastanawiać, czy samolot nie wylądował w jakiejś egzotycznej świątyni… Jednakże zamiast kapłanów po lotnisku spacerują celnicy.

Udajemy się do naszego pierwszego hotelu na Bali, położonego w miejscowości Nusa Dua. Hotel będący naszym pierwszym domem na tej uroczej wyspie  jest przy plaży , mamy także do dyspozycji basen.

Udajemy się na pierwszy spacer – zapoznanie okolicy

Wieczorem polecamy masaż w  SPA. Ceny masażu zaczynają się od 20 USD.

 3 Dzień

 Po śniadaniu można zrelaksować się w basenie i złapać promienie balijskiego słońca.  Tego dnia odwiedzimy pierwszą ważną świątynię Pura Luhur Uluwatu położoną na najbardziej wysuniętym na południu wyspy cyplu, gdzie z oceanu wyrastają niemal stumetrowe pionowe skały. Świątynia usytuowana jest malowniczo na skraju cypla, 70 m n.p.m. Jest to jedna z najważniejszych morskich świątyń na wyspie, wzniesiona w X w. Brama do świątyni jest nietypowo rozszczepiona, ponieważ na bokach znajdują się rzeźbione skrzydła. Wejścia na drugi dziedziniec strzegą posągi boga o głowie słonia, zaś na najbardziej wewnętrzny dziedziniec wejść można tylko po to, by się pomodlić.

Trzeba tu uważać na mieszkające w okolicach świątyni małpy. Na południe od świątyni i parkingu, szczytem nadmorskich skał prowadzi krótka ścieżka, z której pięknie widać ocean i samą świątynie.

4 Dzień

Po porannych kąpielach w morzu i basenie  wyjeżdżamy na kolejną wycieczkę do Świątyni Tanah Lot położoną na południowym wybrzeżu wyspy.

To jedna z najsławniejszych świątyń na Bali, jedna z kilku morskich świątyń, w których oddaje się hołd duchom morza. Wznosi się na olbrzymiej skale nieopodal brzegu, która wyrzeźbiona jest przypływami. Wokół świątyni zobaczymy samotne czarne wieże i kępy roślinności na urwiskach; w okolicznych jaskiniach żyją święte węże, którym Balijczycy starają się nie wchodzić w drogę. Do świątyni mogą wejść tylko wierni, zaś turystom pozostaje podziwianie przepięknych widoków z pobliskiego brzegu.

 

5 Dzień

 Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Ubud. To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali.  Znajdziemy tu muzea i galerie sztuki balijskiej, tej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Zwiedzimy prywatne, małe pracownie i poznamy miejscowych artystów. Udamy się  także do Małpiego Lasu ze świątynią Małp.

Pod wieczór będziemy świadkami okazjonalnego przedstawienia z Ramayany połączonego z pokazem rytualnego tańca Kecak Dance który znany jest z filmu Baraka.  Towarzyszy mu śpiew chóralny kilkudziesięciu mężczyzn oraz Fire Dance – egzorcystyczny taniec chroniący przed zawładnięciem duszy, tańczony boso na rozżarzonych węglach.

 6 Dzień

Czas opuścić Ubud i wyruszyć na poszukiwanie Ducha Bali, by odkryć zniewalającą magię wyspy.

W drodze na Wschód zatrzymamy się w świątyni  Pura Goa Lawah słynącej z mieszkających w niej tysięcy nietoperzy. Świątynia robi wrażenie upiornej i mrocznej; wybudowana w jaskini przyciąga wiernych z całej wyspy.

Wschodnia Bali to miejsce, gdzie znajdują się najładniejsze pałace wodne na wyspie: Ujung i Tirtagangga. Władcy wyspy lubili wypoczywać w swoich wodnych rezydencjach, a także przyjmować w nich ważnych gości z okolicznych państw. Pałac w Ujung został wybudowany w 1919 r. za panowania króla z późnej dynastii Karangasem, I Gusti Bagus Jelantika. Kompleks wzniesiony jest w stylu balijskim i europejskim. Zniszczony podczas wybuchu wulkanu  Gunung Agung w 1963 r. a także poprzez trzęsienie ziemi z 1979 r., został odbudowany i udostępniony turystom.

Na noc zatrzymamy się w miejscowości Candidasa, w hotelu położonym nad samym  brzegiem morza.

 7 Dzień

Odpoczynek w Candidasa , plaża , basen , możliwość zanurkowania z akwelunkiem.

Relaks i rozkosze leniwie sączącego się dnia …

8-9 Dzień

Wyprawa do „Matki Świątyń”  – Pura Besakih. Pod  masywem potężnego, wciąż czynnego wulkanu Gunung Agung (Wielka Góra) – wznoszącego się na wysokość 3142 m n.p.m., wysoko na stromych zboczach wulkanu leży Pura Besakih, nazywana często „matką świątyń”. To największe i najważniejsze miejsce kultu na wyspie.  Składa się na nią rozległy kompleks wielu świątyń, w tym sanktuariów rodowych wszystkich tutejszych wyznawców hinduizmu. Powstała w VIII w. n.e. jako górska świątynia tarasowa.  W ciągu następnych stuleci była stopniowo rozbudowywana, aż osiągnęła obecny kształt, na który składa się 30 publicznych świątyń z setkami sanktuariów.( Czas trwania wycieczki 5 godzin ) 

GILI – TRAVANGAN

10 dzień – 13 dzień
Czas na zajęcia warsztatowe z Dagmarą Gmitrzak!

 13 Dzień

Powracamy na ostatnią noc do Kuty / nocleg gdzie zjemy razem ostatni wspólny posiłek, opowiemy sobie o tej pięknej przygodzie i umówimy się na kolejną rajską wyprawę… :)

Powrót na Bali i zakwaterowanie w hotelu na ostatnią noc przed powrotem.

14 Dzień

Po śniadaniu , ostatnia kąpiel w morzu i Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski. Należy pamiętać o zmianie czasu wracamy następnego dnia .

 Cena  14 Dni  : 5 200 zł + 1250 USD

Cena obejmuje:

  • Przelot do Indonezji 1 lub 2 przesiadkami ( i z powrotem)

  • Transfery z i na lotnisko oraz do portów (Gili)

  • Transport na wyspach (prywatny bus, prom)

  • Noclegi w hotelach 3*/4*na Bali pokoje 2 osobowe z łazienkami i klimatyzacją

  • Noclegi w hotelu przy plaży z basenem

  • Śniadania (Bali)

  • Zajęcia warsztatowe z Dagmarą Gmitrzak

  • Wsparcie i przewodnictwo nasze + opieka miejscowego przewodnika

  • Wycieczki wymienione w programie

  • Ubezpieczenie KL do 200 tyś. zł i NNW 10 tyś zł

Cena nie obejmuje:
-Napojów przy posiłkach
-Posiłków innych niż śniadania –  wyspy oferują bogaty wybór restauracji i barów, gdzie smakowity obiad serwowany jest w przedziale 3 USD – 15 US
-Opłaty wylotowej: 18 USD, wstępów do zwiedzanych obiektów turystycznych na Bali ok. 40 USD, zwyczajowych napiwków
-Kwota minimum na pozostałe wyżywienie i inne atrakcje to około 300 USD – 2 tygodnie
-Wycieczek fakultatywnych (np trekkingu na wulkan Agung-dla chętnych)

Rezerwacja miejsca mailem: dagmara.gmitrzak@wp.pl

Organizator to licencjonowane Biuro Podróży z polisą OC na cały Świat:
Biuro podróży Vivaldi,
www.vivaldi.org.pl tel kontaktowy : 515 199 194, biuro@vivaldi.org.pl

we współpracy z Dagmarą Gmitrzak

Wywiad z Dagmarą Gmitrzak na temat Bali:
http://nakawie.pl/wywiad/zyc-tak-aby-kazdy-dzien-byl-swietem-mozliwe-czy-utopijne/
Opinie niektórych uczestników wcześniejszych wypraw:

-” Z całego serca chciałabym polecić warsztaty wyjazdowe na Bali. Był to dla mnie magiczny czas. Choć tak naprawdę zdałam sobie z tego sprawę,jak wróciłam do domu. Piękne miejsce, spotkanie ciekawych ludzi, świetnie prowadzone przez Dagmarę warsztaty. Katarzyna Wolf. „

– „Wyprawa na Bali to nie tylko przygoda i zwiedzanie nowych terenow. Bali to „Dream island” w kazdym tego slowa znaczeniu. Dzieki zajeciom duchowym z Dagmara to rowniez podroz w glab siebie i zjawiskowa przemiana jaka nastepuje pozniej. Pozdrawiam,  Żaneta.”

– „Bali to fascynująca wyspa o zróżnicowanej przyrodzie, niezwykłej duchowości i pozytywnej energii. Pomysł połączenia poznawania wyspy, jej zwyczajów, ludzi, smaków, zapachów z warsztatami rozwoju osobistego jest kapitalny. Dagmara doskonale wykorzystała cudowne otoczenie przyrody, wyjątkową energię miejsc do głębokiej pracy nad sobą. Program wyprawy pozwolił na poznanie najciekawszych zakątków przyrody, życia codziennego Balijczyków, duchowości hinduizmu balijskiego i wierzeń animistycznych. To był magiczny czas… rozwoju, odpoczynku, doświadczania, odkrywania…Łukasz.”

          2.ZANZIBAR- wyprawa tylko dla kobiet

                     Odkryj swoją KOBIECOŚĆ

                                                 Jesień 2019

          zanzibar-2127570_960_720zanzibar-879966_960_720

                                    Szczegóły wkrótce:)