INSPIRUJĄCA PODRÓŻ

INDONEZJA: Bali i Gili-XII.2018

Zapraszamy w niezwykłą podróż na jedną z siedemnastu tysięcy wysp Indonezji.
Bali- wyspę świątyń, pięknej sztuki i urozmaiconej przyrody.

To już czwarta edycja wyprawy organizowanej przez biuro podróży- Vivaldi Podróże na Cztery Pory Roku we współpracy z Dagmarą Gmitrzak.

Polecamy wyprawę eksplorującą nie tylko indonezyjskie wyspy ale i siebie!

Nasza propozycja- to daleka podróż na BALI oraz rajską wyspę GILI,  połączona z zajęciami warsztatowymi prowadzonymi przez Dagmarę Gmitrzak w ramach projektu: PODRÓŻE i ROZWÓJ.

Podróż do tak dalekiego zakątka świata jak Indonezja, to okazja by spojrzeć na swoje życie z dużej perspektywy, nabrać zdrowego dystansu, naładować wewnętrzne baterię oraz zainspirować się.

ZAPRASZAMY do zapisów JUŻ TERAZ!

Program:

Biorąc pod uwagę, że samo miejsce oferuje przybyłym tak wiele atrakcji, stworzyliśmy nasz program tak, aby móc zaspokoić różne potrzeby: przygody i eksploracji nowych miejsc, kontaktu z żywiołami (wulkany, ocean, lasy tropikalne), doświadczania kultury i sztuki, odpoczynku nad ciepłym oceanem oraz rozwoju osobistego.

1 Dzień /2 Dzień

Salamant Datang! (Witaj). Spotkanie na lotnisku, przelot do jednego z portów Azjatyckich  przesiadka na samolot do Denpasar. Możliwość jeszcze jednej  przesiadki !

W trakcie przelotu do celu naszej podróży,

po drodze przekraczamy równik . Po wylądowaniu w Denpasar można się zastanawiać, czy samolot nie wylądował w jakiejś egzotycznej świątyni… Jednakże zamiast kapłanów po lotnisku spacerują celnicy.

Udajemy się do naszego pierwszego hotelu na Bali, położonego w miejscowości Nusa Dua. Hotel będący naszym pierwszym domem na tej uroczej wyspie  jest przy plaży , mamy także do dyspozycji basen.

Udajemy się na pierwszy spacer – zapoznanie okolicy

Wieczorem polecamy masaż w  SPA. Ceny masażu zaczynają się od 20 USD.

 3 Dzień

 Po śniadaniu można zrelaksować się w basenie i złapać promienie balijskiego słońca.  Tego dnia odwiedzimy pierwszą ważną świątynię Pura Luhur Uluwatu położoną na najbardziej wysuniętym na południu wyspy cyplu, gdzie z oceanu wyrastają niemal stumetrowe pionowe skały. Świątynia usytuowana jest malowniczo na skraju cypla, 70 m n.p.m. Jest to jedna z najważniejszych morskich świątyń na wyspie, wzniesiona w X w. Brama do świątyni jest nietypowo rozszczepiona, ponieważ na bokach znajdują się rzeźbione skrzydła. Wejścia na drugi dziedziniec strzegą posągi boga o głowie słonia, zaś na najbardziej wewnętrzny dziedziniec wejść można tylko po to, by się pomodlić.

Trzeba tu uważać na mieszkające w okolicach świątyni małpy. Na południe od świątyni i parkingu, szczytem nadmorskich skał prowadzi krótka ścieżka, z której pięknie widać ocean i samą świątynie.

4 Dzień

Po porannych kąpielach w morzu i basenie  wyjeżdżamy na kolejną wycieczkę do Świątyni Tanah Lot położoną na południowym wybrzeżu wyspy.

To jedna z najsławniejszych świątyń na Bali, jedna z kilku morskich świątyń, w których oddaje się hołd duchom morza. Wznosi się na olbrzymiej skale nieopodal brzegu, która wyrzeźbiona jest przypływami. Wokół świątyni zobaczymy samotne czarne wieże i kępy roślinności na urwiskach; w okolicznych jaskiniach żyją święte węże, którym Balijczycy starają się nie wchodzić w drogę. Do świątyni mogą wejść tylko wierni, zaś turystom pozostaje podziwianie przepięknych widoków z pobliskiego brzegu.

 5 Dzień

 Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Ubud. To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali.  Znajdziemy tu muzea i galerie sztuki balijskiej, tej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Zwiedzimy prywatne, małe pracownie i poznamy miejscowych artystów. Udamy się  także do Małpiego Lasu ze świątynią Małp.

Pod wieczór będziemy świadkami okazjonalnego przedstawienia z Ramayany połączonego z pokazem rytualnego tańca Kecak Dance który znany jest z filmu Baraka.  Towarzyszy mu śpiew chóralny kilkudziesięciu mężczyzn oraz Fire Dance – egzorcystyczny taniec chroniący przed zawładnięciem duszy, tańczony boso na rozżarzonych węglach.

Będzie też szansa odwiedzić Słynnego Szamana Ketuta z filmu „Jedz , módl się i kochaj” Nocleg w Ubudzie.

 6 Dzień

Czas opuścić Ubud i wyruszyć na poszukiwanie Ducha Bali, by odkryć zniewalającą magię wyspy.

W drodze na Wschód zatrzymamy się w świątyni  Pura Goa Lawah słynącej z mieszkających w niej tysięcy nietoperzy. Świątynia robi wrażenie upiornej i mrocznej; wybudowana w jaskini przyciąga wiernych z całej wyspy.

Wschodnia Bali to miejsce, gdzie znajdują się najładniejsze pałace wodne na wyspie: Ujung i Tirtagangga. Władcy wyspy lubili wypoczywać w swoich wodnych rezydencjach, a także przyjmować w nich ważnych gości z okolicznych państw. Pałac w Ujung został wybudowany w 1919 r. za panowania króla z późnej dynastii Karangasem, I Gusti Bagus Jelantika. Kompleks wzniesiony jest w stylu balijskim i europejskim. Zniszczony podczas wybuchu wulkanu  Gunung Agung w 1963 r. a także poprzez trzęsienie ziemi z 1979 r., został odbudowany i udostępniony turystom.

Na noc zatrzymamy się w miejscowości Candidasa, w hotelu położonym nad samym  brzegiem morza.

 7 Dzień

Odpoczynek w Candidasa , plaża , basen , możliwość zanurkowania z akwelunkiem.

Relaks i rozkosze leniwie sączącego się dnia …

8-9 Dzień

Wyprawa do „Matki Świątyń”  – Pura Besakih. Pod  masywem potężnego, wciąż czynnego wulkanu Gunung Agung (Wielka Góra) – wznoszącego się na wysokość 3142 m n.p.m., wysoko na stromych zboczach wulkanu leży Pura Besakih, nazywana często „matką świątyń”. To największe i najważniejsze miejsce kultu na wyspie.  Składa się na nią rozległy kompleks wielu świątyń, w tym sanktuariów rodowych wszystkich tutejszych wyznawców hinduizmu. Powstała w VIII w. n.e. jako górska świątynia tarasowa.  W ciągu następnych stuleci była stopniowo rozbudowywana, aż osiągnęła obecny kształt, na który składa się 30 publicznych świątyń z setkami sanktuariów.( Czas trwania wycieczki 5 godzin ) 

GILI – TRAVANGAN

10 dzień – 13 dzień

Po wielu duchowych atrakcjach i z bujną kolekcją wrażeń wyruszymy na kolejne dni odpoczynku na wyspy  Gili.

Możliwość rejsu po archipelagu łodzią ze szklanym dnem , nurkowanie w kilku punktach wokół wysp , rurka maska i płetwy do wypożyczenia na miejscu!

….. kolejne dni zażywania rajskich rozkoszy…  masaże, plaża

W turkusowej, przejrzystej wodzie odbijają się ciemnozielone palmy, dzikie plaże, zachęcają białym piaskiem, a rafa koralowa mieni się masą kolorów. W programie: wspólne aktywności lub  czas wolny.

Na przykład czas można spędzić nurkując na jednych z najpiękniejszych raf koralowych świata, co gwarantuje niezapomniane wrażenia. Albo leniwy wypoczynek w hamaku, rozmowy z lokalnymi mieszkańcami, raczenie się pysznym grillowanym jedzeniem na co nocnym targu gdzie można kosztować świeżych owoców morza i ryb. Relaks na najpiękniejszych plażach z najlepszymi warunkami do pływania i nurkowania. Zachwycanie się podwodnym światem i piesze wycieczki. Tańce na plaży , ognisko , Czas na zajęcia warsztatowe z Dagmarą Gmitrzak!

 13 Dzień

 Opuszczamy ten raj na ziemi aby powrócić na ostatnią noc do Kuty / nocleg gdzie zjemy razem ostatni wspólny posiłek, opowiemy sobie o tej pięknej przygodzie i umówimy się na kolejną rajską wyprawę… :)

Powrót na Bali i zakwaterowanie w hotelu na ostatnią noc przed powrotem.

14 Dzień

Po śniadaniu , ostatnia kąpiel w morzu i Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski. Należy pamiętać o zmianie czasu wracamy następnego dnia .

 

 Cena  14 Dni  : 5 200 zł + 1250 USD

Cena obejmuje:

  • Przelot do Indonezji 1 lub 2 przesiadkami ( i z powrotem)
  • Transfery z i na lotnisko oraz do portów (Gili)
  • Transport na wyspach (prywatny bus, prom)
  • Noclegi w hotelach 3*/4*na Bali pokoje 2 osobowe z łazienkami i klimatyzacją
  • Noclegi w hotelu przy plaży z basenem
  • Śniadania (Bali, Gili)
  • Zajęcia warsztatowe z Dagmarą Gmitrzak
  • Wsparcie i przewodnictwo nasze + opieka miejscowego przewodnika
  • Wycieczki wymienione w programie
  • Ubezpieczenie KL do 200 tyś. zł i NNW 10 tyś zł

Cena nie obejmuje:
-Napojów przy posiłkach
-Posiłków innych niż śniadania –  wyspy oferują bogaty wybór restauracji i barów, gdzie smakowity obiad serwowany jest w przedziale 3 USD – 15 US
-Opłaty wylotowej: 18 USD, wstępów do zwiedzanych obiektów turystycznych na Bali ok. 40 USD, zwyczajowych napiwków
-Kwota minimum na pozostałe wyżywienie i inne atrakcje to około 300 USD – 2 tygodnie
-Wycieczek fakultatywnych (np trekkingu na wulkan Agung-dla chętnych)

Rezerwacja miejsca mailem: dagmara.gmitrzak@wp.pl

Organizator to licencjonowane Biuro Podróży z polisą OC na cały Świat:
Biuro podróży Vivaldi,
www.vivaldi.org.pl tel kontaktowy : 515 199 194, biuro@vivaldi.org.pl

we współpracy z Dagmarą Gmitrzak

Wywiad z Dagmarą Gmitrzak na temat Bali:
http://nakawie.pl/wywiad/zyc-tak-aby-kazdy-dzien-byl-swietem-mozliwe-czy-utopijne/

Opinie niektórych uczestników wcześniejszych wypraw:

-„Z całego serca chciałabym polecić warsztaty wyjazdowe na Bali. Był to dla mnie magiczny czas. Choć tak naprawdę zdałam sobie z tego sprawę,jak wróciłam do domu. Piękne miejsce, spotkanie ciekawych ludzi, świetnie prowadzone przez Dagmarę warsztaty. Katarzyna Wolf. ”

-„Wyprawa na Bali to nie tylko przygoda i zwiedzanie nowych terenow. Bali to „Dream island” w kazdym tego slowa znaczeniu. Dzieki zajeciom duchowym z Dagmara to rowniez podroz w glab siebie i zjawiskowa przemiana jaka nastepuje pozniej. Pozdrawiam,  Żaneta.”

– „O Bali marzyłam od lat. Magiczna wyspa, miejsce mocy…Ale to co zastałam przerosło moje oczekiwania. Niezwykłe piękno widoków, ludzie z sercem na dłoni i te zapachy…mmm….rozkosz dla oka, nosa i serca. Byłam tam przez 12 dni i…pragnę więcej, tej energii, czystości powietrza, smaku owoców…A jeśli jeszcze dołaczysz do tego medytacje, to i dusza się Twoja nasyci. Czyż można chcieć czegoś więcej? Kochani jeśli marzyliście kiedyś o raju na ziemi, to oto on – BALI. Izabela.”

– „Bali to fascynująca wyspa o zróżnicowanej przyrodzie, niezwykłej duchowości i pozytywnej energii. Pomysł połączenia poznawania wyspy, jej zwyczajów, ludzi, smaków, zapachów z warsztatami rozwoju osobistego jest kapitalny. Dagmara doskonale wykorzystała cudowne otoczenie przyrody, wyjątkową energię miejsc do głębokiej pracy nad sobą. Program wyprawy pozwolił na poznanie najciekawszych zakątków przyrody, życia codziennego Balijczyków, duchowości hinduizmu balijskiego i wierzeń animistycznych. To był magiczny czas… rozwoju, odpoczynku, doświadczania, odkrywania…Łukasz.”

 

Archiwum

                             EKSPEDYCJA MOROCCO –
Podróż po swoje wewnętrzne skarby
10-19.IX.2016

EKSPEDYCJA MAROKO- Podróż po swoje wewnetrze skarby 10-19.IX.2016- Wyprawa z Dagmarą Gmitrzak

Maroko to miejsce niespodzianek i kontrastów. Przyrodnicze oblicze tego kraju położonego w północno-zachodniej części Afryki, zadowoli absolutnie każdego.
Niemal każda trasa zachwyca widokami. Pustynia, doliny rzek, góry Atlasu czy lazurowe wybrzeże, wszystko to znajdziecie w Maroku. Islamska pobożność przeplata się tu z wiarą w magię, a obok tradycyjnych potraw stawiana jest coca-cola.
Zapraszamy na 10-dniową wyprawę po magicznym Maroku- w ramach mojego projektu:
PODRÓŻE i ROZWÓJ
– czyli wyprawy w piękne miejsca Ziemi w połączeniu z rozwojem osobistym.
W tym projekcie współpracuję z bliską mi znajomą- Anią „Ayshara” Knietowską, która będzie naszą pilotką, ponieważ dobrze zna magiczne Maroko. Obie kochamy podróżowanie i razem zabierzemy was w tę podróż. Nasz projekt dojrzewał kilka miesięcy i oto nasza propozycja.


Proponujemy wyprawę opartą na odkrywaniu nowego lądu krok po kroku w formie objazdowej, co pozwoli nam przeżywać drogę w znaczeniu dosłownym jak również wewnętrznym, rozwojowym. Zaczniemy od wspólnego kręgu, poznamy się i ustalimy swoją intencję na tę podróż. Zakończymy ją ostatnim kręgiem, wzbogacone o nowe doświadczenia i przygody.

Wszystko, co się dzieje w podróży porusza nasze wewnętrzne struny, inspiruje i daje możliwość lepszego poznania siebie. Podróż może również rozpocząć proces przemiany wewnętrznej i wyłonienia się nowych aspektów naszej osobowości, a także „zapomnianych” marzeń.

Uwielbiam podróże zewnętrzne i wewnętrzne. Ta wyprawa daje okazję do obu tych doświadczeń. Pomoże Ci przebudzić wewnętrzne skarby, poczuć, czego tak naprawdę pragniesz. Dotkniesz swoich tęsknot serca, marzeń, a być może tych części osobowości, których jeszcze nie znałaś.
Podróż jest zawsze doświadczeniem transformującym. Dagmara Gmitrzak
( trenerka, terapeutka holistyczna, autorka książek psychologicznych, prowadzi warsztaty rozwojowe w różnych miejscach świata)

Oto szczegółowy program:

Dzień 1
Przylot do Marakeszu. W zależności od godziny przylotu odbędzie się transfer do Riadu. Wieczorem przy wspólnej powitalnej kolacji uczestniczki zapoznają się z Dagmarą Gmitrzak i Anną Aysharą.

Dzień 2
Zaczynamy przygodę z Marokiem. Po śniadaniu o godz. 9.30 wyruszymy w stronę pustyni, ale zanim tam dotrzemy, zatrzymamy się w najsłynniejszym marokańskim ksaru AIT BIN HADDOU. Na skraju rzecznej doliny, gdzie znajduje się potężna, najpiękniejsza w całym Maroku, ufortyfikowana wioska berberyjska w kolorze ochry, wpisana na listę UNESCO. Malowniczość tego miejsca sprawiła, że kręcono tu wiele filmów, m.in. „Gladiatora”, „Lawrence’a z Arabii” czy „Klejnot Nilu”. Przejazd przez góry Atlasu Wysokiego malowniczą przełęczą Tizi-n-Tichka na wysokości ponad 2260 m n.p.m. będzie niezwykłym doznaniem wzrokowym, ale może też przyprawić o zawrót głowy – dosłownie:)
Następnie – jesli pogoda na to pozwoli, tzn. nie będzie opadów deszczu, odbijemy na trasę w stronę Telouet. Przejedziemy ok. 50 km niezwykłą krajobrazowo trasą. Nocleg spędzimy w Kasbie oddalonej o ok 3km od Ait Ben Haddu. W bardzo spokojnym miejscu, z widokiem na góry i możliwością popływania w basenie. Po lunchu udamy się na zwiedzanie Ait Ben Haddou, po czym wrócimy do Kasby. Po kolacji udamy się na powitalny krąg. Przy ognisku, w otoczeniu natury wyślemy swoje indywidualne intencje na naszą wspólną wyprawę. Tego dnia pokonamy ok 200 km.

Dzień 3
Po śniadaniu ok godz. 9.30 wyruszymy do najważniejszego miejsca naszej podróży, czyli na Saharę Mamy do pokonania ok.400 km. Po drodze zatrzymamy się na lunch, który zjemy w iście marokańskim stylu – wypróbujecie jak smakuje marokańska pizza i to w marokańskim domu Po tych niezwykłych doznaniach kulinarnych wyruszymy do Merzugi. W kasbie zostawimy rzeczy, będzie również czas na krótki relax i karawaną wyruszymy na naszą magiczną noc pod gwiazdami. Po niezwykłym zachodzie słońca udamy się na medytację. Kiedy już zmrok okryje pustynie, my zaczniemy wieczorną ucztę z ogniskiem, przy muzyce oraz śpiewach Berberów. Będziemy też wypowiadać życzenia przy spadających gwiazdach, bo pamietajcie, że Maroko to magiczne miejsce… Nocleg w namiotach pośród wydm.

Dzień 4
Wczesna pobudka i podziwianie wschodu słońca, po czym na wielbładach udamy sie na śniadanie do Riadu.Ten dzień spędzimy w otoczeniu ciszy i wydm, czyli RELAX drogie panie!! Dla chętnych, za dodatkową opłatą, możliwość wynajęcia auta 4×4 i przejażdzka po pustyni z wizytą u Nomadów. Osoby chcące wybrać się na odkrywanie okolicy bedą miały do dyspozycji auto. Dla tych, które będą chciały poleżakować, basen. Wspólnie ustalimy czas lunchu i kolacji.

Dzien 5
Ten dzien zaczniemy nieco wcześniej, bo i dużo wrażeń nas czeka. O godz. 8.30 wyjazd do Rissani. Zatrzymamy się tam na targu, by zakupić daktyle, figi i przyprawy, po czym udamy sie do Gorges du Todra. Dlaczego tu? Bo jest to monumentalny wąwóz, na którego dnie płynie niewysychający strumień i miejsce to uchodzi za jedno z najpieknieszych marokańskiego południa. Jest przy tym również manifestacją potęgi natury, bowiem ściany wąwązu wznoszą się na ponad 300 m wysokości. Lunch zjemy w tym niezwykłym miejscu, po czym udamy się w stronę Gorges du Dades. Przejedziemy przez najbardziej spektakularny odcinek drogi, który zapewne wiele z Was widziało na kartkach pocztowych czy w przewodnikach. Zatrzymamy się w punkcie widokowym, by kazdy mógł zrobić zdjęcie i udamy sie do kasby. Zatrzymamy sie w malowniczym miejscu z widokiem na góry. Kolacja przy ognisku i bębnach Trasa do przejechania tego dnia to ok. 250 km

Dzień 6
Jesteśmy na pólmetku naszej wyprawy. Dziś proponuję zjeść nieco bardziej obfite śniadanie, bo będziemy potrzebowac nieco więcej energii. Udamy sie bowiem na trekking po górach – bez obawy, to nie wspinaczka i nie potrzeba specjalnego ekwipunku. Sportowe buty i strój absolutnie wystraczą. Odwiedzimy Nomadow i zjemy wspolnie lunch w pięknych okolicznościach przyrody, po czym udamy się na medytację. Powrót do Kasby. Wspólna kolacja.

Dzień 7
Kolejny dzień i kolejne niezwykłe miejsce. Mamy do przejechania ok 300km Po sniadaniu udamy sie w kierunku Wodospodów Ouzoud – jednego z najpiekniejszych zjawisk przyrodniczyh w Górach Atlas. Niemniej, zanim będziemy podziwniać to niezwykle dzieło przyrody, zatrzymamy się na chwilkę w Imi-n -Ifri, co w języku Berberów oznacza „bramę do otchałni” lub „bramę do przepaści”. Bez obawy, nazwa może nieco groźnie brzmi, ale ten unikatowy pomnik przyrody zapewne przypadnie Wam do gustu Emotikon slightsmile Po czym finalnie wyruszymy na spotkanie z Wodospadami, gdzie zostaniemy na noc. Tutaj też zjemy kolację w restauracji z widokiem na wodospad. Tego dnia pokonamy ok 300 kilometów.

Dzień 8
Każdego dnia mamy do przejechania niezwykle malowniczą trasę i myślę, ze dziesiejsza będzie jedną z tych, która zapamietacie na długo. Zatem aparaty powinny być w gotowości. Po sniadaniu podziwiając ostatni raz wodospady udamy się trasą w kierunku Barrage Bine El Ouidane. Dziś zobaczycie jedną z największych zapór w Maroku. Po jej wybudowaniu powstało sztuczne jezioro o powierzchni prawie 4 tyś. hektarów. Wzdlóż jego brzegów ciagnie się serpentynowa droga z widokiem na gładką, lazurową taflę zbiornika oraz rozległą dolinę Tadla. Po tych niezwykłych widokach udamy sie w stronę Marakeszu :)Ten dzień to ok 200km do przebycia. Po zakwaterowaniu w Riadzie czas na lunch, po czym czas wolny. Po zachodzie słońca udamy się na niezwykłą, nocną przejażdżkę dorożkami po czerwonym mieście. Na uwieńczenie wieczoru zapraszam do jednej z największych otwartych restauracji Świata – Jemaa el Fna.

Dzień 9
Czas na dzień kiedy same zadecydujecie jak chcecie go spędzić. W ciagu dnia macie zapewnione 2 posiłki – sniadanie i kolację. A co można robić w Marakeszu? Jeśli same nie będziecie wiedziały jak go spędzić, służę pomocą. Juz teraz mogę podsunąć Wam kilka propozycji:
1) dla pań chcących sie zrelaksować proponuję hammam i masaż
2) jeśli jest coś czego nie zdążyłyście kupić, teraz jest okazja na ostatnie zakupy, np. olej arganowy, mydła czy woda różana… – pamietajcie o targowaniu, bo to konieczność – bez obawy, udzielę niezbędnych porad
3) dla chcących zobaczyć Ogród Majorelle zapewniam transport
4) dla chcących poznać Marakesz – spacer po medynie z przewodnikiem, 10 euro/os
5) można wybrać się do dzielnicy Gueliz – europejskiej dzielnicy Marakeszu, z wykwintnymi restauracjami i sklepami
Po wieczornej kolacji zapraszamy na wspólny, zamykający wyprawę krąg.

Dzień 10
Po ostatnim marokańskim śniadaniu transfer na lotnisko.

Koszt: 900 euro/osoba. Grupa min. 8 osobowa
Zaliczka w wysokości 200 euro potwierdzająca udział w wyprawie płatana do 5 sierpnia.

Informacje ogólne:
Z uwagi na bezpieczeństwo grupy, pozwalamY sobie na dokonanie zmian w programie, jeśli warunki pogodowe nie będą pozwalały na pokonanie określonych tras. Wrzesień nie jest porą kiedy w Maroku dominują deszcze, niemniej warunki klimatyczne na całym świecie ulegają drastycznej zmianie i niczego nie mozna byc pewnym. Niemniej, mam nadzieję, że pogoda dopisze i żadne zmiany nie będą potrzebne. Istnieje również ewentualność przesunięcia terminu wyprawy o jeden dzień do tyłu lub do przodu, ze względu na połączenia samolotowe.
Cena zawiera:
-wszystkie noclegi
– 3 posiłki dziennie: 1-go dnia tylko kolacja, 9-go dnia śniadanie i kolację, ostatniego tylko śniadanie
– transport po Maroku
– Zajęcia warsztatowe w wybranych miejscach przyrody oraz dwa kręgi poprowadzone przez trenerkę i terapeutkę Dagmarę Gmitrzak
– pakiet zdjęć (kilkadziesiąt) wykonanych przez Anna Ayshara Photography
– opiekę przewodnika – Anna Ayshara Blondynka w Maroku
– wyprawę na wielbłądach i nocleg na pustyni
– trekking z przewodnikiem i wizytę u Nomadów
– transfer z i na lotnisko
– przejażdżkę dorożkami po Marakeszu
– lunch w marokańskim domu
– przewodnika po Ait Ben Haddou
– ognisko w Ait Ben Haddou
Cena nie zawiera:
– biletu lotniczego do i z Maroka
– napojów do posiłków
– napiwków
– ubezpieczenia

Organizacja:
Anna Knietowska we współpracy z marokanskim Biurem Podróży oraz z Dagmarą Gmitrzak (www.rozwojosobisty.waw.pl)

Zapisy i rezerwacja miejsca:
Mailowo: knietowska@wp.pl
Liczba miejsc ograniczona, prosimy o zapisy max. do 1 sierpnia 2016
Informacje dodatkowe:
Jeżeli osoby lecące z Polski zdecydują siż na lot z Paryża, będą około północy w Marakeszu. Z lotniska zostaną przetransportowane do Riadu. Mimo późnej pory marokańska berber whisky – miętowa herbata, i niewielki posiłek pozwolą się nieco zregenerować po długiej podróży
Osoby, które pojawią się wcześniej, np. lecące z Londynu, zawitają do Marakeszu ok godz.11-ej., po zakwaterowaniu w Riadzie będą mogły zwiedzać miasto. Jeśli zdecydują się lecieć z warszawy przez Brukselę, będą ok 18 w Marakeszu.
Dla tych, które cierpią na chorobę lokomocyjną i niezbyt dobrze znoszą trasy z zakrętami, proponujemy zaopatrzyć się w odpowiednie tabletki – mogą się przydać. Służymy też pomocą w informacji dotyczącej odpowiedniego ubioru oraz potrzebnych przyborów osobistych.