INSPIRUJĄCE PODRÓŻE
BALI
PRZEBUDZENIE KOBIECOŚCI

MAJ 2021

19143894_10210915263416057_7002706629672628429_o 83147962_10218183166869101_3156656273701732352_o

 

Zapraszamy w niezwykłą podróż na jedną z siedemnastu tysięcy wysp Indonezji.
Tę najpiękniejszą i najciekawszą.
BALI– wyspę świątyń, pięknej sztuki i urozmaiconej przyrody.

To już CZWARTA edycja wyprawy organizowanej przez biuro podróży- Vivaldi Podróże na Cztery Pory Roku we współpracy z Dagmarą Gmitrzak.

Nasza propozycja- to daleka podróż na BALI połączona z zajęciami warsztatowymi prowadzonymi przez Dagmarę Gmitrzak w ramach projektu: PODRÓŻE i ROZWÓJ.


Zapraszamy KOBIETY
, bowiem tematem przewodnim tej edycji będzie:
Przebudzenie kobiecości i Miłość do siebie

Podróż do tak dalekiego zakątka świata jak BALI to okazja, aby spojrzeć na swoje życie z dużej perspektywy, nabrać zdrowego dystansu, naładować wewnętrzne baterie oraz zainspirować się.

Tym razem odwiedzimy również balijską uzdrowicielkę!


Uczestniczki będą miały okazję do przebudzenia swojej kobiecości i jej wielu barwnych aspektów.
W procesie tym pomoże niezwykła, mocna kobieca energia wyspy, jej piękna przyroda oraz medytacje, podróże w głąb siebie, taniec i śpiew podczas zajęć.

Każda podróż ma moc uzdrawiania, transformowania i inicjowania w nas wewnętrznych zmian.

Jeśli jesteś gotowa, aby lepiej poznać siebie jako kobietę i zainicjować zmiany, których pragnie Twoje Serce- zapraszamy na tę kolejna edycję niezwykłej podróży.       

Podczas wyprawy- poznamy kulturę Bali, a w między czasie będą się również odbywać kręgi kobiece i piękne Ceremonie. Doświadczymy praktyk relaksacyjnych,medytacji, pracy z czakrami i energią, praktyk otwierających Serce, etc.  

 

1 Dzień /2 Dzień – 5 Dzień

Salamant Katang! (dzień dobry). Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot z przesiadkami do stolicy BALI-Denpasar. Po drodze przekraczamy równik. Po wylądowaniu w Denpasar można się zastanawiać, czy jesteśmy w jakiejś egzotycznej świątyni… Jednakże zamiast kapłanów, po lotnisku spacerują celnicy. Po odprawie granicznej i spotkaniu z Balijskim przewodnikiem udajemy się do naszego pierwszego hotelu na Bali, położonego blisko plaży. Do dyspozycji basen i dla każdej osoby mamy zarezerwowany balijski masaż , który pozwoli nam się zrelaksować po dlugiej podróży. Zostaniemy tu na pierwsze trzy dni, aby zaaklimatyzować się w nowym miejscu, zrelaksować, zażywać kąpieli w morzu i nabrać sił do eksploracji wyspy.
W tym czasie uczestniczki doświadczą pierwszego kręgu kobiecego, otwierającego podróż w głąb siebie.

 

5 Dzień  – 6 Dzień

Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Ubud. To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali, w sercu wyspy, wśród pól ryżowych. W drodze zatrzymamy się w pracowniach artystycznych Batiku, rzeźby i malarstwa. Nasz hotel położony jest w pięknym egzotycznym ogrodzie. Czas relaksu i odpoczynku  uprzyjemni basen, polecamy też masaż w hotelowym  SPA. W UBUD, znajdziemy muzea, galerie sztuki balijskiej, tej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Zwiedzimy prywatne, małe pracownie i poznamy miejscowych artystów. Zajrzymy  również do szkoły Tańca gdzie będziemy mogli nauczyć się prostej choreografii i posłuchać o tajemnicach Balijskiego Tańca. Udamy się  także do Małpiego Lasu ze świątynią Małp. Zobaczymy tarasy ryżowe wpisane na listę UNESCO  oraz zjemy lunch w klimatycznej restauracji wegańskiej na polach ryżowych. Wieczorem weźmiemy udział w tradycyjnym balijskim przedstawieniu w Pałacu Królewskim. Atmosfera Ubudu i jego atrakcje zostaną na długo w naszej pamięci ….

7 Dzień

Czas opuścić artystyczny Ubud i wyruszyć na poszukiwanie Ducha Bali, by odkryć zniewalającą magię wyspy. Odwiedzimy  między innymi najbardziej uduchowioną świątynie świętych źródeł Tirta Empul, – gdzie będziemy mogli wziąć udział w ceremonii oczyszczania się w świętych źródłach ( dla chętnych).
W drodze na pólnoc wyspy zatrzymujemy się przy świętych wodospadach Git Git w lesie deszczowym- tutaj doświadczymy oczyszczającej mocy wody w rytuale prowadzonym przez Dagmarę. Odwiedzimy również buddyjską świątynię- to niezwykle spokojne miejsce na nota bene hinduistycznej wyspie. Doświadczymy pięknej medytacji.

Następnie dotrzemy na północ Bali,  gdzie rozciąga się 8-kilometrowy odcinek plaży pokrytej czarnym piaskiem – Lovina. To kurort, gdzie  życie toczy się w wyraźnie wolniejszym tempie, niż w innych nadmorskich miejscach na wyspie. Można tu nurkować albo oglądać delfiny. W Lovinie znajdują się także gorące źródła, przy których powstało kąpielisko, które również odwiedzimy. Natomiast na noc zatrzymamy się w Hotelu Melca, który słynie z hotelowych basenów gdzie można pływać z delfinami (opcja dla chętnych, fakultatywna ). Spotkanie z delfinem jest niezwykle poruszającym i otwierającym Serce doświadczeniem. Delfiny w tym miejscu są traktowane bardzo dobrze, z szacunkiem, dlatego warto skorzystać z tej okazji spotkania z tymi mądrymi stworzeniami, emanującymi radością i miłością.

 

8 Dzień

Po śniadaniu zaprosimy Państwa do odwiedzenia rodziny naszego przewodnika, będzie to okazja do autentycznego spotkania z Balijczykami. Rozmowy o ich życiu, obyczajach i rodzinie- najważniejszej małej społeczności w kulturze Balijskiej. W drodze na południe wyspy zatrzymamy się nad wygasłym wulkanem Batur, gdzie możemy zjeść lunch w panoramicznej restauracji.
Zakwaterowanie w hotelu, który zostanie już do końca pobytu naszym balijskim domem.

9 Dzień

Czas wolny na plażowanie, relaks, masaże …czyli Dolce Vita w azjatyckim wydaniu.
W tym dniu dla chętnych wyjazd na spotkanie z tradycyjną balijską Szamanką. To okazja do pracy ze sobą na głębszym poziomie. Każda uczestniczka będzie mogła mieć indywidualną sesję z Szamanką-uzdrowicielką.

10 Dzień

Wyprawa  do „Matki Świątyń”  – Pura Besakih, znajdującej się od  masywem potężnego, wciąż czynnego wulkanu Gunung Agung (Wielka Święta Góra dla Balijczyków) – wznoszącego się na wysokość 3142 m n.p.m.
W drodze zatrzymamy się w świątyni  Pura Goa Lawah słynącej z mieszkających w niej tysięcy nietoperzy. Świątynia wybudowana w jaskini przyciąga wiernych z całej wyspy.

„Matka Świątyń”  to największe i najważniejsze miejsce kultu na wyspie.  Składa się na nią rozległy kompleks wielu świątyń, w tym sanktuariów rodowych wszystkich tutejszych wyznawców hinduizmu. Powstała w VIII w. n.e. jako górska świątynia tarasowa.  W ciągu następnych stuleci była stopniowo rozbudowywana, aż osiągnęła obecny kształt, na który składa się 30 publicznych świątyń z setkami sanktuariów.

Bycie w świątyniach Pura Besakih to niezwykłe przeżycie duchowe. Doświadczymy pięknego rytuału.

W drodze na Wschód wyspy  znajdują się najładniejsze pałace wodne na wyspie: Ujung i Tirtagangga. Władcy wyspy lubili wypoczywać w swoich wodnych rezydencjach, a także przyjmować w nich ważnych gości z okolicznych państw. Pałac w Ujung został wybudowany w 1919 r. za panowania króla z późnej dynastii Karangasem, I Gusti Bagus Jelantika. Kompleks wzniesiony jest w stylu balijskim i europejskim. Tutaj będziemy mogły zrobić sobie piękne zdjęcia.
( Czas trwania wycieczki ok 7 godzin )

 11 Dzień

Czas wolny na relaks .Odpoczynek nad ciepłym morzem, masaże, doświadczanie słońca, kiedy w PL jeszcze trwa zima. Zapraszamy na piękny Krąg Kobiecy, który poprowadzi Dagmara.

 12 Dzień

Po śniadaniu, Tego dnia odwiedzimy też  ważną świątynię Pura Luhur Uluwatu położoną na najbardziej wysuniętym na południu wyspy cyplu, gdzie z oceanu wyrastają niemal stumetrowe pionowe skały. Świątynia usytuowana jest malowniczo na skraju cypla, 70 m n.p.m. Jest to jedna z najważniejszych morskich świątyń na wyspie, wzniesiona w X w trzeba  tu uważać na mieszkające w okolicach świątyni małpy:) Na południe od świątyni i parkingu, szczytem nadmorskich skał prowadzi krótka ścieżka, z której pięknie widać ocean i samą świątynie, o zachodzie słońca  pokaz rytualnego tańca Kecak Dance ( filmowany m.inn w fimie BARAKA). Towarzyszy mu śpiew chóralny kilkudziesięciu mężczyzn oraz Fire Dance –  taniec chroniący przed zawładnięciem duszy, tańczony też boso na rozżarzonych węglach. Mocne przeżycie.

Wieczorem wspólna kolacja z Dagmarą na pożegnanie, a jednoczenie otwarcie się na „Nowe”.

13 Dzień/14 Dzień

Rano po śniadaniu przejazd do Kuty możliwość zrobienia ostatnich zakupów w licznych sklepach , albo czas na ostatni masaż przed podróżą do kraju … wylot do Polski pożegnanie z Magiczną wyspą …./ przylot do kraju.


CENA :  6200 PLN plus 950 USD

 

Cena obejmuje:

 • Przelot z Warszawy do Indonezji- Bali z przesiadkami oraz z Indonezji – Bali do Polski
  (jest możliwe kupno biletów z innej lokalizacji np. z Londynu, Berlina)
 • Transport na Bali wg programu ( prywatny van klimatyzacja , woda )
 • Transfery z i na lotnisko
 • Noclegi w hotelach 3/4 * pokoje 2 osobowe z łazienkami i klimatyzacją
 • 8 noclegi przy plaży Sanur , 2 noclegi w Ubudzie , 1 nocleg Melca
 • Wszystkie hotele z basenami blisko plaży (z wyjątkiem noclegów w Ubudzie – interior )
 • Codzienne śniadania-bufet
 • Zajęcia warsztatowe, praktyki, rytuały kobiece z Dagmarą Gmitrzak
 • Bilety wstępów do obiektów wg programu
 • Masaż balijski po przylocie dla każdej uczestniczki
 • Wsparcie, przewodnictwo i opieka miejscowego przewodnika w j. angielskim
 • Rezydent w j. polskim – opieka w sytuacjach kryzysowych pod telefonem 24/h
 • Ubezpieczenie KL I NWW oraz bagaż ( PZU )
 • Opłata na Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie obejmuje:

Pozostałych posiłków (poza śniadaniami) –  wyspy oferują bogaty wybór restauracji i barów, gdzie smakowity obiad serwowany jest w przedziale 3 USD – 20 USD.

Dodatkowych aktywności takich jak inne wycieczki fakultatywne zaproponowane w programie, dostępne na wyspie  ujęte w programie, a nie w świadczeniach ( np. pływanie z delfinami, spotkanie z Szamanką).

Płatności :

Przy zapisie wpłata zaliczki  4 000 zł

Pozostałe płatności 2200 zł oraz płatność  500 USD, płatna  na konto biura w dolarach lub złotówkach  po kursie dnia.

Pozostała część  450 USD  płatna do na 2 tygodnie przed wylotem

 

INFORMACJE – REZERWACJE

Rezerwacja miejsca mailem: dagmara.gmitrzak@wp.pl

tel 503 814 419

 

Organizator to licencjonowane Biuro Podróży z polisą OC na cały Świat:

Biuro podróży Vivaldi Podróże na Cztery Pory Roku,

tel kontaktowy: Dariusz Byszko, 515 199 194, biuro@vivaldi.org.pl

we współpracy z Dagmarą Gmitrzak- trenerka rozwoju osobistego, terapeutką, socjolożką, autorką książek i podróżniczką. www.rozwojosobisty.waw.pl

 

Rozmowa o Bali z Dagmarą Gmitrzak w programie „Pokaż nam świat” TVN24bis

WYWIAD TVN 24 POKAŻ NAM ŚWIAT

 

Wywiad z Dagmarą Gmitrzak na temat Bali:

http://nakawie.pl/wywiad/zyc-tak-aby-kazdy-dzien-byl-swietem-mozliwe-czy-utopijne/

 

Opinie niektórych uczestników wcześniejszych wypraw:

-” Z całego serca chciałabym polecić warsztaty wyjazdowe na Bali. Był to dla mnie magiczny czas. Choć tak naprawdę zdałam sobie z tego sprawę,jak wróciłam do domu. Piękne miejsce, spotkanie ciekawych ludzi, świetnie prowadzone przez Dagmarę warsztaty. Katarzyna Wolf. ”

– “Wyprawa na Bali to nie tylko przygoda i zwiedzanie nowych terenów. Bali to “Dream island” w każdym tego słowa znaczeniu. Dzięki zajęciom duchowym z Dagmarą to również podróż w głąb siebie i zjawiskowa przemiana jaka następuje później. Pozdrawiam,  Żaneta.”

– “Bali to fascynująca wyspa o zróżnicowanej przyrodzie, niezwykłej duchowości i pozytywnej energii. Pomysł połączenia poznawania wyspy, jej zwyczajów, ludzi, smaków, zapachów z warsztatami rozwoju osobistego jest kapitalny. Dagmara doskonale wykorzystała cudowne otoczenie przyrody, wyjątkową energię miejsc do głębokiej pracy nad sobą. Program wyprawy pozwolił na poznanie najciekawszych zakątków przyrody, życia codziennego Balijczyków, duchowości hinduizmu balijskiego i wierzeń animistycznych. To był magiczny czas… rozwoju, odpoczynku, doświadczania, odkrywania…Łukasz.”